Kik boks je postao popularan u Srbiji tokom 1980-ih godina, kao deo šireg trenda borilačkih sportova koji su tada stekli značajnu pažnju. U svetu borilačkih sportova, kik boks je privukao entuzijaste zbog svoje tehničke zahtevnosti i intenzivnih treninga, kao i zbog mogućnosti primene različitih veština, uključujući udarce nogama, rukama i korišćenje blokova. Srbija je ubrzo prepoznala potencijal kik boksa, a sport je počeo da se razvija kroz osnivanje klubova, takmičenja i, kasnije, kroz međunarodne uspehe domaćih boraca.
Prvi kik boks klubovi u Srbiji su počeli da se formiraju sredinom 1980-ih godina, uglavnom u Beogradu, Novom Sadu i Nišu. Treneri i borci su se u početku oslanjali na samostalno učenje i prilagođavanje stilova iz drugih borilačkih veština kao što su karate i boks, zbog nedostatka standardizovane opreme i priručnika specifičnih za kik boks. Prvi treneri su često bili bivši borci iz drugih sportova, koji su u kik boksu videli inovativnu disciplinu koja objedinjuje snagu, brzinu i preciznost.
Početkom 1990-ih, kik boks u Srbiji dobija sve više strukture i formalizacije. Osniva se „Kik boks savez Jugoslavije“, koji kasnije prerasta u „Kik boks savez Srbije“ nakon raspada SFRJ. Savez je imao ključnu ulogu u standardizaciji takmičarskih pravila, organizaciji nacionalnih prvenstava i povezivanju srpskih takmičara sa međunarodnim organizacijama. Do kraja decenije, mnogi kik bokseri iz Srbije su se već takmičili na evropskim i svetskim prvenstvima, gde su ostvarivali zapažene rezultate.
Tokom 2000-ih godina, srpski kik bokseri počinju da dominiraju na evropskoj i svetskoj sceni. Među najistaknutijim borcima su bili Nenad Pagonis i Aleksandar Konovalov, koji su osvajali medalje i naslove na najvećim takmičenjima u WAKO federaciji (World Association of Kickboxing Organizations). Njihovi uspesi doneli su dodatnu popularnost kik boksu u zemlji, a interesovanje za sportom je poraslo i kod mlađih generacija.
Mnogi od ovih boraca su postali simboli discipline i posvećenosti, a njihovi uspešni nastupi inspirisali su mnoge mlade sportiste da se upuste u kik boks. Održavanje raznih turnira i šampionata u Srbiji dodatno je pomoglo u promociji ovog sporta, kao i doprinos medija koji su počeli da prate i izveštavaju o kik boks događajima.
Danas, kik boks u Srbiji ima status jednog od najuspešnijih borilačkih sportova, sa brojnim klubovima širom zemlje i velikim brojem registrovanih takmičara u svim uzrastima. Kik boks savez Srbije organizuje redovne turnire, kao i školu za trenere i sudije, čime doprinosi razvoju sporta na svim nivoima. Osim takmičarskog aspekta, kik boks je postao popularan i kao rekreativna aktivnost, te su mnogi fitnes centri i sportski klubovi uveli kik boks kao deo svojih programa za rekreativce.
Srpski kik bokseri nastavljaju da ostvaruju zapažene rezultate na međunarodnim takmičenjima, što doprinosi reputaciji Srbije kao zemlje sa jakom kik boks tradicijom i izuzetno talentovanim sportistima.